No 2014. gada 5. līdz 7. jūnijam Rīgā notiks starptautiska konference „Cimdu pasaule”. Lektoru vidū būs ne tikai Latvijas tautas lietišķās mākslas nozares eksperti, bet arī viesi no Norvēģijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Igaunijas. Šāda mēroga konference, kas veltīta rokdarbiem, Latvijā tiek rīkota pirmo reizi.

Konferences laikā notiks gan sarunas par cimdu adīšanas tradīcijām un tehnikām, gan praktiskas nodarbības. Tās dalībnieki būs rokdarbu praktizētāji no Latvijas, Kanādas, Dānijas un citām valstīm.

Latviešu cimds, iespējams, pilnīgāk nekā citi tautas mākslas un amata darinājumi, izsaka latvisko gaumi, radošo prieku, izdomu, amata prasmi un latvisko pasaules izpratni. Latvietim cimdi ir ne tikai praktisks apģērba gabals, bet arī priekšmets ar dziļu simbolisku jēgu - cimds ir cilvēka pašizteikšanās veids.

„Mums un mūsu tuvākajiem kaimiņiem ir gan kopīgas, gan ļoti atšķirīgas cimdu adīšanas un valkāšanas tradīcijas. Ir daudz faktu un informācijas, ar kuru, savstarpēji apmainoties, mēs bagātināsim savas zināšanas par cimdiem. Konference dos iespēju dalīties pieredzē, dibināt jaunus kontaktus un sadarbības iespējas turpmākam pētnieciskam un radošam darbam,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Lai radītu interesi par cimdu darināšanu, 6. jūnijā plkst. 14.14 Stacijas laukumā Rīgā notiks zibakcija, kuras laikā gan konferences dalībnieki, gan ikviena adītāja no Latvijas tiks aicināta 15 minūtes adīt cimdus.

Konferences norise ŠEIT

Starptautisko konferenci „Cimdu pasaule” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Tautas tērpu centru „Senā klēts”.