No 4. līdz 6. septembrim Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina gūt praktiskas zināšanas vērienīgākajā tradicionālo prasmju apgūšanas pasākumā “Satiec savu meistaru 2020”. Šogad savā pieredzē dalīsies un rosinās darboties 195 dažādu amatu meistari vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā.

Pasākuma piedāvātās iespējas ir plašas. Rokām – adīšana, tamborēšana, izšūšana, knipelēšana, mezglošana, svilpaunieku darināšana un klūgu pīšana, sirdij - dziedāšana un mūzikas instrumentu spēle, prātam – tradīciju skolas, lekcijas un semināri, vēderam – garšaugu darbnīca, ārstniecības augu iepazīšana, Latgales tradicionālie ēdieni, senās sēļu receptes, sklandrauši un melleņu klimpas, meitām un puišiem – metālkalumi, rotu un vainagu darināšana, koka karošu grebšana un koka auto modeļu izgatavošana, frivolitē mežģīņu darināšana un pērļošana, kā arī fotografēšana, audumu apdruka, leļļu un puzuru darināšana, pirts rituāli, grāmatu iesiešana. Šīs un citas interesantas nodarbes iespējams atrast garajā NORIŠU SARAKSTĀ.

Aicinām iepriekš pieteikties pie meistariem, jo norišu vietās var būt ierobežots apmeklētāju skaits.

Pasākums “Satiec savu meistaru”, kas notiks jau divpadsmito reizi, kļuvis par gaidītu notikumu un guvis lielu atsaucību no meistaru un apmeklētāju puses.  Tā būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. 2019. gada pasākumā vairāk nekā 159 vietās mācekļus pie sevis aicināja tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti, un pasākumu apmeklēja vairāk nekā 3485 interesenti.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Lana Kazlauskiene

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Nacionālais kultūras centrs

67228985, 26407922

Lana.Kazlauskiene@lnkc.gov.lv

www.lnkc.gov.lv