No 2017. gada 31. marta līdz 2. aprīlim vairāk nekā 160 vietās visā Latvijā tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, muzikanti un dziedātāji aicināja uz pasākumu “Satiec savu meistaru! 2017”, kuru šajā pavasarī apmeklēja īpaši liels interesentu skaits – 6493.

Rīgā 2500 interesentu pulcējās Swedbank Latvija centrālajā ēkā un parkā, kur bija sastopami 30 meistari, kā arī notika Latvijas labumu tirdziņš un koncerti. Gandrīz 300 apmeklētāju viesojās Ķekavas novada Daugmales pagastā, kur bija iespēja apgūt sveču liešanu un izzināt medus ievākšanas prasmes. Īpašu atsaucību ik reizi pasākumā “Satiec savu meistaru!” gūst dažādu rokdarbu prasmju apgūšana. Šajā pavasarī pie meistarēm - rokdarbnieču kopas ''Blumenhof'' Blomes tautas namā pulcējās vairāk nekā 200 interesentu, savukārt biedrību “Cerību krāsa” un ”Lāņupīte” piedāvātajās norisēs Liepājā piedalījās teju 400 mācekļi.

Pirmo reizi “Satiec savu meistaru!” Latvijas programmā iesaistījās arī meistari ārvalstīs. Par norisēm Luksemburgā meistares Maija Biķerniece un Inta Jansone stāsta: “Izdevās brīnišķīgs pasākums lieliskā gaisotnē, un Luksemburgas un apkārtnes latviešiem bija prieks būt daļai no Latvijas. Mudinām arī citus diasporas latviešus atvērt savas durvis un piedalīties meistaru svētkos!”

“Satiec savu meistaru!” tradicionāli norisinās vienlaikus ar projektu „Eiropas amatu prasmju dienas”, kas aizsākts 2002. gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. 2017. gadā šajā akcijā piedalījās jau 19 Eiropas valstis. “Eiropas amata prasmju dienas” mājas lapa: www.journeesdesmetiersdart.fr 2018. gadā “Satiec savu meistaru!” norisināsies no 6. līdz 8. aprīlim.

Projekta „Satiec savu meistaru!” mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Vairāk informācijas: www.satiecsavumeistaru.lv  

“Satiec savu meistaru! 2017” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank un SIA “Circle K Latvia”. Informē “Latvijas Avīze” un 1188.lv.