Nedēļas nogalē, no 4. līdz 6. septembrim, visā Latvijā norisinājās ikgadējais pasākums “Satiec savu meistaru!”, kura laikā ikvienam bija iespēja izmēģināt dažādus amatus, tostarp aušanu, izšūšanu, knipelēšanu, klūgu pīšanu, svilpaunieku darināšanu, pērļošanu, ieklausīties vērtīgās lekcijās par garšaugiem un ārstniecības augiem, izdziedāties un gūt iemaņas tradicionālo instrumentu spēlē.

Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotais pasākums “Satiec savu meistaru” parasti notiek pavasarī, taču saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju tas tika pārcelts uz septembra sākumu. Šogad pasākums norisinājās vairāk nekā 100 vietās Latvijā, kur gandrīz 200 meistaru vadībā dažādas amatu prasmes apguva ap 3000 interesentu.

“Satiec savu meistaru!”, kas notika jau divpadsmito reizi, kļuvis par gaidītu notikumu un guvis lielu atsaucību no meistaru un apmeklētāju puses. Tā būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. 2019. gada pasākumā vairāk nekā 159 vietās mācekļus pie sevis aicināja tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti, un pasākumu apmeklēja vairāk nekā 3485 interesenti.

Atskats uz pasākumu "Satiec savu meistaru 2020" ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:

Lana Kazlauskiene

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Nacionālais kultūras centrs

67228985, 26407922

www.lnkc.gov.lv