No 2016. gada 10. līdz 12. jūnijam Rīgā jau trešo reizi notiks pasākums Novadu dienas. Latvijas daudzveidību ikviens varēs iepazīt, izdziedot skaistākās novadu dziesmas, nogaršojot raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus.

Novadu dienās piedalīsies folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem.

10. jūnija vakarā notiks Ziņģu vakars Brīvdabas atpūtas parkā EGLE (Kaļķu ielā 1a, Vecrīgā).

No plkst. 17.00 nāc sadziedies ar Jūrkalnes, Kokneses, Nīcas, Rīgas, Saldus un Valkas ziņģētājiem skaistākās Kurzemes, Vidzemes un Zemgales dziesmas!

Piedalās: Jūrkalnes MAĢIE SUITI, Kokneses URGAS, NĪCAS etnogrāfiskais ansamblis, Rīgas SKANDINIEKI, Saldus novada ZEMTURI un Valkas NĀBURGI.

11. un 12. jūnijā Novadu dienas norisināsies Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā (Brīvdabas ielā 21, Rīgā).

No plkst. 11.00 līdz 18.00 Brīvdabas muzeja sētās skanēs dažādu novadu dziesmas, savas prasmes demonstrēs amatu meistari, un būs iespējams nobaudīt katra novada garšīgākos ēdienus.

Novadu dienās arī šoreiz notiks dziedāšanas konkurss “Man bij’ daudz skaistu dziesmu”, kurā dziedātāji centīsies noskaidrot, kurš zina visvairāk tautasdziesmu.

Novadu dienas rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un Brīvdabas atpūtas parku EGLE.