Nedēļas nogalē visā Latvijā svinēs meistarības svētkus "Satiec savu meistaru!". Šogad svētki piedāvās 167 dažādas meistaru aktivitātes ar vairāk nekā 440 meistaru dalību visos Latvijas novados. Plašākā pasākumu programma gaidāma 1. aprīlī Rīgā, Balasta dambī 15, kur uz savām darbnīcām aicina 30 meistari.

Pasākums Rīgā, Swedbank Centrālajā ēkā un tās parkā, dienas garumā sešās dažādās meistarības programmās piedāvās darbnīcas un amatu demonstrējumus, kas ne tikai izcels tradicionālās prasmes, bet arī iezīmēs mūsdienu amatniecību. Iekštelpās jaunākajiem apmeklētājiem ir sarūpēta īpaša “Bērnus priecēs” programma ar leļļu un koka kuģīšu, svilpaunieku, ziepju vārīšanas un sveču liešanas darbnīcām. Tāpat bankas ēkā zem Latvijas lielākā puzura varēs uzzināt ko vairāk par latvisko mājas rotājumu tradīcijām. Zinātkārie varēs apgūt smalko rokdarbu – pērļošanas, aušanas, mauču adīšanas, gan arī mežģīņu – darināšans noslēpumus. Tradicionālās meistaru prasmes jānovērtē programmā “Praktiķiem”, kur interesentus uzrunās gan podnieka un rotkaļa darbnīcas, spēka tēju pagatavošanas receptes, gan arī iespēja apgūt zedeņu žogu tapšanas un krēslu pīšanas smalko procesu. Īpašā izglītības programma četros etapos demonstrēs un ļaus izzināt dzijas ieguves ceļu no aitas līdz latvisko rakstu ieadīšanai apģērbos.

PROGRAMMA

Daudzveidīgo pasākumu papildinās koncertprogramma ar tādu populāru grupu dalību kā “Iļģi”, “Auļi” "Skandinieki", "Suitu sievas", "Tarkšķi", "Kokle". Tāpat ikvienam būs iespēja apgūt skaistākās latviešu rotaļas un spēles kopā ar Ilgu Reiznieci, kā arī tirdziņā iegādāties mājražotāju un amatnieku labumus. Dalība Rīgas svētku pasākumā ir bez maksas.

Projekta “Satiec savu meistaru!” mērķis ir sekmēt kultūras mantojuma pārmantošanu, kā arī vēstīt plašākai sabiedrībai par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. To rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām un Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugu.

 

Papildu informācija:

Laura Adamoviča,

"Satiec savu meistaru!" komunikācijas koordinatore
laura.adamovica@deepwhite.lv
tel. 26579378