Sestdien, 1. aprīlī, Rīgā pēdējā laikā plašākajā mērogā svinēs latviskās meistarības svētkus “Satiec savu meistaru!”. Pasākumā kā lieliem, tā maziem rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs unikāla iespēja kopā ar 30 Latvijas meistariem apgūt viņu amatu noslēpumus – izzināt adījumu tapšanas ceļu no vilnas ieguves līdz latvisko rakstu ieadīšanai košos apģērbos, izkalt savu svētku monētu, iemācīties retas prasmes no frivolitē mākslas līdz zedeņu žogu tapšanai, kā arī iesaistīties daudzos citos meistarstiķos un kuplā dalībnieku pulkā izdejot mīļākās tautas rotaļas. Tāpat svētku apmeklētājus priecēs Latvijas labumu tirdziņš un plaša koncertprogramma ar tādām grupām kā “Auļi”, “Ilģi” u.c.

 “Satiec savu meistaru!” ietvaros visā Latvijā kopumā ir gaidāmas 167 dažādu meistaru aktivitātes, bet centrālais notikums ar Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldrauga atbalstu  norisināsies Swedbank Centrālās ēkas parkā Rīgā, Balasta dambī 15. Šeit visas dienas garumā notiks teju 30 dažādas darbnīcas un amatu demonstrējumi, kas ne tikai izcels tradicionālās prasmes, bet arī iezīmēs mūsdienu amatniecību un tās tendences. Daudzveidīgo pasākumu papildinās koncertprogramma ar tādu populāru grupu dalību kā “Iļģi”, “Auļi” "Skandinieki", "Suitu sievas", "Tarkšķi", "Kokle", iespēja apgūt skaistākās latviešu rotaļas un spēles kopā ar Ilgu Reiznieci un tirdziņā iegādāties mājražotāju un amatnieku labumus.

Pasākums apvienos tradicionālo ar mūsdienīgo, sen aizmirsto ar jaunatklāto. Mēs vēlamies vairot sabiedrības interesi par latviskajām meistarībām, atklājot tās jaunā, šodienīgam cilvēkam tuvākā un saistošākā veidā. Laikā, kad daudziem tradicionālā kultūra nav ikdienas sastāvdaļa, šajos svētkos izcelsim arī tik skaistu un priecīgu tautas nodarbi kā iešanu rotaļās, lai tās prastu paši un zinātu iemācīt saviem bērniem. Svētku iedvesmoti mēs konkursā "100 Latvijas rotaļas un spēles" apkopojam mīļākās tautas rotaļas, lai pasākuma laikā tās kopā izdejotu vērienīgākajā veidā, kādu Rīga pieredzējusi,” stāsta Adriāna Kauliņa, Swedbank korporatīvo attiecību vadītāja.

Lai noskaidrotu Latvijā iemīļotākās tautas rotaļas, Swedbank ir izludinājusi konkursu, kurā līdz 27. martam bērnu un jauniešu deju kolektīvi, kā arī fokloras kopas no visiem Latvijas reģioniem ir aicināti izdejot savu mīļāko tautas rotaļu, to nofilmēt video fragmentā un publicēt savu sociālo tīklu kontos. Pieci deju kolektīvi saņems apmaksātu braucienu uz svētkiem "Satiec savu meistaru" Rīgā 1.aprīlī, kā arī 500 eiro dāvinājumu no Swedbank deju apavu vai cita inventāra papildināšanai. Plašāk par konkursu un "Satiec savu meistaru" pasākumu var uzzināt: www.latvijasmeistari.lv .

Projekta “Satiec savu meistaru!” mērķis ir sekmēt kultūras mantojuma pārmantošanu, kā arī vēstīt plašākai sabiedrībai par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. To rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām un Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugu. Dalība Rīgas svētku pasākumā bez maksas. 

Papildu informācija:

 

Kristīne Jakubovska,

Laura Adamoviča,

Swedbank mediju attiecību vadītāja

"Satiec savu meistaru!" komunikācijas koordinatore

kristine.jakubovska@swedbank.lv

laura.adamovica@deepwhite.lv

tel. 67444560.

tel. 26579378.