Šī gada 25. un 26. novembrī norisināsies pašdarināto tērpu skate “Radošais nemiers”. 25. novembrī tīmekļvietnē www.tautasmaksla.lv tiks translēti skates video, bet 26. novembrī Rīgas Centrālajā bibliotēkā notiks tērpu autoru tikšanās, video demonstrēšana un kopīga darbu izvērtēšana.

Šogad biedrība "Latviešu tautas mākslas savienība" ar Rīgas Domes atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Rīgas Centrālo bibliotēku rīko jau vienpadsmito dažādās rokdarbu tehnikās pašdarināto tērpu skati "Radošais nemiers".

Projekts “Radošais nemiers” jau kļuvis par tradīciju, kuru gaida tie meistari, kuri paralēli tradicionālajām tekstilijām darina dažādās rokdarbu tehnikās veidotus apģērbus un citus modes aksesuārus (adītus, mašīnadītus, tamborētus, filcētus, izšūtus u.c.).

Pasākuma tematika izvēlēta, lai izrādītu atbalstu Ukrainas tautai – dalībnieki bija aicināti iedvesmoties no Ukrainas tautas tērpiem, tradicionālajos tērpos redzamajiem motīviem un ornamentiem, kā arī valsts simbolikā izmantotajām krāsām. Tērpos varēja tikt iekļauti arī maskēšanās tīklos izmantotie toņi.

Projekta “Radošais nemiers” ietvaros 2022. gada 25. novembrī tiešraidē tiks translēts audiovizuālais materiāls, kas tika filmēts šī gada rudenī Jūrmalā. Saite būs pieejama un tīmekļvietnē www.tautasmaksla.lv. Savukārt 2022. gada 26.novembrī plkst. 12.00 klātienē Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Brīvības ielā 49/53 notiks tērpu autoru tikšanās, video demonstrēšana un kopīga darbu izvērtēšana.

Biedrība "Latviešu tautas mākslas savienība" savu dalību aicina iepriekš pieteikt, rakstot uz e-pastu   (norādot cilvēku skaitu un pārstāvēto kolektīvu).

Vairāk informācijas: Gita Prīberga, tālr.+371 26300633, Biedrība "Latviešu tautas mākslas savienība", e-pasts   , www.tautasmaksla.lv