Konkurss "100 Latvijas rotaļas un spēles"

"Tūdaliņ, tagadiņ", "Dindaru dandaru, ozoliņi", "Kas dārzā" – šīs ir tikai dažas no skaistākajām latviešu tautas rotaļām. Projektā "100 Latvijas rotaļas un spēles" Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs apņēmies apkopot Latvijas tautas iemīļotākās rotaļas un spēles, kā arī veicināt šīs tautas nemateriālās kultūras tradīcijas pārnesi jaunajam paaudzēm.

Ikviens bērnu un jauniešu deju kolektīvs aicināts izdejot savu mīļāko tautas rotaļu, nofilmēt līdz 30 sekundēm garu rotaļas video fragmentu un publicēt to kolektīva, tā dalībnieka vai izglītības iestādes Facebook profilā. Video aprakstā jānorāda deju kolektīva nosaukums, jāpiemin @SwedbankLatvia, kā arī jāpievieno tēmturis #SatiecSavuMeistaru. 

Video fragmentus ar savām rotaļām (rotaļspēlēm, rotaļām vai rotaļdejām) sociālajā tīklā Facebook aicinām publicēt līdz 27. martam. Video var tikt filmēts ar jebkuru tehniku, t.sk., mobilo telefonu. Pieci uzvarētāju kolektīvi tiks noteikti izlozes kārtībā 28. martā.

Izlozētie kolektīvi saņems apmaksātu braucienu uz  krāšņākajiem tautas tradīciju, zināšanu un prasmju svētkiem "Satiec savu meistaru" Rīgā 1.aprīlī, kā arī Swedbank dāvinājumu 500 eiro apmērā tautas tērpu vai apavu papildināšanai.

“Satiec savu meistaru 2017” svētku laikā kolektīviem kopā ar neskaitāmiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja iziet skaistākās latviešu rotaļas un spēles kopā ar Ilgu Reiznieci, apgūt jaunas prasmes kopā ar Latvijas meistariem, kā arī līksmot kopā ar grupām, "Iļģi", "Auļi", "Skandinieki", "Suitu sievas", "Tarkšķi", "Kokle" un citi.

Plašāk par konkursu vari uzzināt: www.latvijasmeistari.lv/konkurss. Jautājumu un/vai neskaidrību gadījumā lūdzu sazinieties ar projekta vadītāju, rakstot uz e-pastu:  laura.adamovica@deepwhite.lv.

 

 

Save